Director, Moms
Louise Eide Hartung er director i Moms hos BDO i Herning. Hun er ekspert i moms og hendes ekspertise er indenfor moms og uddannelse.
Dette kursus giver deltagerne et aktuelt og praksisnært overblik over de væsentligste nyheder og ændringer på momsområdet med fokus på 2025–2026. Kurset kombinerer gennemgang af ny lovgivning, praksisændringer og konkrete problemstillinger fra virksomhedernes hverdag, så deltagerne får et solidt grundlag for at håndtere moms korrekt og effektivt i praksis.
Kurset henvender sig til revisorer, økonomimedarbejdere, regnskabsansvarlige, rådgivere og andre, der arbejder med moms og afgiftsforhold i det daglige.
På kurset gennemgås blandt andet:
Kurset har et stærkt praktisk fokus og tager udgangspunkt i konkrete eksempler og aktuelle afgørelser, så deltagerne får indsigt i, hvordan reglerne påvirker virksomheder og rådgivning i praksis.
Mål
Efter kurset vil deltagerne: